glasses-lenses

 

Výběr korekčních brýlových čoček závisí na druhu oční vady a na konkrétních požadavcích a představách uživatele brýlí. Jiné vlastnosti požaduje sportovec, jiné ten, kdo nosí brýle jako módní doplněk, a jiné ten, pro koho jsou brýle nutné po celý den. Pro toho, kdo celodenně potřebuje korekci na všechny vzdálenosti, jsou vhodné multifokální čočky.
Při pracovní činnosti s počítačem a v místnosti vůbec, kdy je preferována pracovní vzdálenost, jsou výborným řešením tzv. pracovní skla,se kterými vidíte od 40 cm až do1,5 m. Pro sport a do vrtaných brýlí jsou výborné polykarbonátové čočky a nově z materiálu PNX, které jsou prakticky nezničitelné a přitom lehčí a tenčí než běžné plastové čočky.
Naprostou samozřejmostí jsou dnes antireflexní vrstvy, které umožňují takřka 100% propustnost brýlových čoček a tím i čisté nerušené vidění bez rušivých odrazů na obou stranách brýlové čočky. Všechny otázky na toto téma Vám rádi individuálně zodpovíme v naší optice.

Našimi dodavateli jsou především renomované firmy Rodenstock, Hoya a Zeiss.

Proto Vám vždy můžeme nabídnout brýlové čočky dle Vašich požadavků jako např.:

 

Brýlové čočky asférické koncepce

Jsou využívány zvláště v tzv. plusových dioptriích – mají plošší design a kvalitnější zobrazovací vlastnosti


Vysokoindexové brýlové čočky

Doporučujeme při vyšších mínusových i plusových dioptriích. U mínusových skel docílíme menší okrajové tloušťky a u plusových docílíme ztenčení ve středu čočky a úbytek váhy.


Bifokální brýlové čočky s neviditeným přechodem

Jsou určeny ke korekci presbyopie (rozdílné vidění do blízka). Jsou vyráběny v plastovém provedení. S těmito skly vidíte ostře do dálky a do blízka. Novinkou jsou čočky s neviditelným přechodem.


Multifokální brýlové čočky

Jsou určeny pro vidění na všechny vzdálenosti. Na těchto brýlových čočkách není patrný žádný přechod, tudíž mají estetičtější vzhled nežli bifokální skla. Dioptrický přechod je plynulý a zaručuje ostrý obraz a komfort na všechny vzdálenosti.


Brýlové čočky z materiálu TRIVEX

Jsou jedinečné svými vlastnostmi: jsou odolné proti nárazu, pružnější než běžná plastová čočka, jsou tenčí i lehčí. Navíc jsou opatřeny kvalitním tvrzením, antireflexní a hydrofóbní úpravou, takže jsou odolné i proti oděru. Doporučujeme je zvláště do brýlí bez obrub (vrtané), kde je větší riziko odlomení plastových čoček . Dáváme na ně doživotní záruku proti prasknutí!


Samozabarvovací plastové čočky Transitions 

Jsou nejmodernější variantou samozabarvovacích plastových čoček. Uvnitř v místnosti jsou čočky Transitions výjimečně čiré se zůstatkovým zabarvením max 5%, na slunci dosahují zabarvení jako sluneční brýle kategorie 3, což znamená intenzitu zabarvení 85 %. Navíc po přechodu ze slunce do tmavého prostředí zvýšený kontrast těchto čoček umožní jasné a komfortní vidění.