Máte v rodině oční vadu?
Jste si jisti, že je zrak Vašeho dítěte v pořádku?

Nabízíme Vám možnost screeningového vyšetření zraku Vašeho dítěte v našem Očním centru nebo příp. přímo ve Vaší mateřské škole. Pro děti je vyšetření zajímavou hrou, probíhá ve známém prostředí, děti se nebojí a výsledek měření je ihned zřejmý.

Měření je bezkontaktní, oči se nerozkapávají, dítě se dívá před sebe na panáčka, který se zobrazuje v přístroji videoscreener Plusoptix A09. Měření tímto přístrojem je doplněno dalšími speciálními testy tak, aby bylo možné zhodnotit, zda vývoj zraku u dítěte probíhá bez obtíží. Dle naměřených údajů jsme schopni na místě odhalit hodnotu dioptrií, šilhání, příp. zákaly čočky či jiné zrakové obtíže. Každé změřené dítě poté dostane zprávu s výsledky měření. V případě, že zjistíme u dítěte oční vadu, je po našem doporučení nutné další komplexní vyšetření u oftalmologa, který zajistí následnou léčbu a předepíše vhodnou brýlovou korekci.
Pokud není u dítěte do 6 let zraková vada včas odhalena, může způsobit po nástupu do školy potíže při čtení, psaní a v celkovém zrakovém vnímání.

Cena za vyšetření je 450,-Kč

O přístroji Plusoptix S 09

Plusoptix S09 je binokulární autorefraktometr (videoretinoskop) a je určen především pro použití u batolat a děti. Jeho konstrukce a funkce je podobná videokameře. Přístroj pomáhá oftalmologům, pediatrům, optometristům a zrakovým terapeutům při screeningu amblyopie (tupozrakosti) a refrakčních vad.

Přístroj Plusoptix S09Přístroj Plusoptix S09
Důležité charakteristiky

binokulární měření – obě oči jsou měřeny současně
ne-invazivní měření – k změření není potřeba aplikovat oční kapky (cykloplegie)
bezkontaktní zaměření – dítě uvolněně sedí na klíně jednoho z rodičů a měření je prováděno ze vzdálenosti 1m
rychlost měření – měření trvá řádově vteřiny, v některých případech i méně než jednu vteřinu; výstupem jsou hodnoty refrakce ve sféře, cylindru a osy, rozměr zornic, měření interpupilární vzdálenosti, změříme pohledový směr v reálném čase
Pouze Plusoptix S09 dokáže efektivně zachytit oční vady u dětí.
Tupozrakostí trpí v Česku asi 6% populace, procento pozdních záchytů je v Česku v porovnání s okolními zeměmi vysoké.
Přístroj Plusoptix dokáže diagnostikovat oční vady, které mají bez včasné léčby trvalé následky.
Plusoptix je v celosvětově uznávaným screeningovým přístrojem.
Zvukové a světelné efekty upoutají dětskou pozornost.
Některé země již připravují povinná preventivní vyšetření pomocí přístroje.