Kontrola vidění, zrakové ostrosti, kontrastu a zorného pole pro

Představujeme Vám nový a jedinečný způsob kontroly a testování zrakové ostrosti všech, kteří si chtějí ověřit kvalitu svého vidění. Tato možnost se nabízí i těm, kdo již brýle nosí a chtějí si ověřit vidění se stávající korekcí. Vynikající pro testování řidičů všech kategorií.

Komplexní test přístrojem Optovist je v širším pojetí určen k použití převážně v preventivní, pracovní a dopravní medicíně (určování způsobilosti pro řízení motorového vozidla) dle norem EU. S pomocí tohoto přístroje je možno provádět za denních světelných podmínek následující testy:

  • test ostrosti vidění od 33 cm až po nekonečno
  • test latentní hypermetropie – skryté dalekozrakosti
  • test barevného vidění
  • test kontrastní citlivosti
  • test citlivosti na oslnění
  • test akomodační šíře
  • orientační test zorného pole
  • test binokulárních funkcí vidění
O přístroji VISUCAT

Přístroj nabízí řadu zkoušek pro hodnocení vidění a lepší pochopení pacientovy kvality vidění. Úrovně podsvícení uvnitř jednotky jsou neustále monitorovány a řízeny. Funkční Vision Analyzátor je v souladu se stanovenými normami EU pro testování řidičů.

Zkoušky mohou být prováděny za různých podmínek a zahrnují:

Test zrakové ostrosti – monokulární a binokulární na blízko, dálku a střední vzdálenost
Test kontrastní citlivosti – je možné jej provádět jak za denních a nočních podmínek, tak bez oslnění a s možností výběru ze dvou různých úrovních oslnění.
Test stereopse – test hloubky prostorového vnímání
Test vnímání barev
Potenciální ostrost (Pin Hole).

Lze rovněž zobrazit křivku kontrastní citlivosti, stejně jako raw data. Data lze také exportovat do souborů aplikace Excel k analýze. Přímé srovnání pacientova vidění se zobrazí vedle modelu normálního fungování zraku. Funkční Vision Analyzer je užitečný u šedého zákalu a refrakční praxe jako dokument zrakového postižení, pomáhá zavést a řídit očekávání pacientů pro jednotlivé možnosti léčby a pro rozhodování o ošetření. Všechny výsledky zkoušek jsou uloženy v databázi pacientů. Řada zpráv a datových vyobrazení jsou k dispozici pro tisk.